Yay Üretimi

Endüstriyel alanda gelişim sürecine ayak uydurarak yay üretimini ve teknolojik gelişimini sağlamak, yay sanayisinde kalıcılığı sağlamak adına en önemli politikadır.Bu hedef doğrultusunda sizden aldığımız güç ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
   
     
 
    Hakkımızda
 
 
   
 
 

Firmamız 1969 yılında Ayvaz KAYA tarafından Adapazarı 'nda kurulmuştur. Somya, divan, sandalye üretimi ile işe başlayan firmamız, ülkemizde ilk yaylı metal sandalye üretimi ile sektöründe öncü olmuştur.Yine ülkemizde ilk kare yay üretimi ile TOFAŞ, OTOSAN gibi otomotiv sektörünü güçlü firmaları ve yan sanayii araç koltukları üreticilerine kare yayı, zigzag yayı ve ezme yayı taleplerini karşılamıştır.

Mobilya sektöründeki modern gelişmelere paralel olarak gelişen teknolojik talepler nedeniyle zigzag yayı üzerinde yapılan araştırmalarımız neticesinde, yine ilk olarak metal sandalyede kullanılan farklı kesim tarzlı zigzag yayını metal aksamdan oluşan kanepe koltuk iskeletlerine pratik şekilde montaj ederek zigzag örgü sisteminin icadını yapmıştır.

Bugün firmamız Kelebek Mobilya, Yağmur Mobilya, Rapsodi Kanepe ve diğer koltuk üreticilerinin ev, büro, kanepe ve koltuk gruplarında zigzag yay, ezme yay ihtiyaçları ve profil kasa montaj işleri ile gergi yayları, baskı yayları, bağlantı kancaları ve makina yaylarını üretmektedir. Bununla birlikte, gelişen modern tarım sektörünün ihtiyaçlarına paralel olarak tarım iş ve makinelerinde kullanılan yayları, çelik tel ve mamülleri de üretmekteyiz.

Firmamız YAYSAN adı altında Adapazarı Dörtyol Modern Sanayi Sitesi içinde kendi yerinde hizmet vermektedir. 
     
 
Ana Sayfa Hakkında Ürünler Uygulamalar İletişim  
bilgi@zigzagyay.com


zigzag spring , sinuous springs , no sag springs , sinuous wire , serpentine , zikzak , zigzak , zikzag zigzag yay parça zigzag yay rulo zigzag yay sac kelepce saç kelepçe sac kelepçe ezme yayı bağlantı kancaları profil kasaya montaj işlemi gergi yayı saman balya makinası yayı baskı yayı çelik tel sabit çim tirmigi süpürgesi statik boyali hareketli çim tirmigi süpürgesi galveniz kaplama sakarya yay sanayii sakarya yay üretimi sakarya zigzag yay sakarya zikzak yay sakarya zigzak yay adapazarı yay sanayii adapazarı yay üretimi adapazarı zigzag yay adapazarı zikzak yay adapazarı zigzak yay